obec na Vysočině

Mirošov

09.06.2009

Nový zvon

Zvonička sv. Petra a Pavla v obci pochází pravděpodobně z počátku 19. století a je projevem stavitelství lidového baroka.

Obec začala s její postupnou obnovou v roce 2007, kdy byla rekonstruována střecha, další rok se jednalo o vstupní dveře, omítku a oplocení a konečně poslední etapou je instalace nového zvonu s elektrickým pohonem, vážícího 38 kg.

Na přání řady místních občanů byl nový zvon slavnostně požehnán v sobotu 6. 6. 2009 v 16 hodin katolickým knězem zdejší farnosti Mgr. Pavlem Römerem. Prostranství u zvoničky bylo zcela zaplněno občany Mirošova, kterých se sešla téměř stovka. Každý si mohl po obřadu sám zvuk zvonu vyzkoušet. Na závěr pohostily místní ženy všechny přítomné vynikajícím cukrovím.

Nový zvon je již ve zvoničce namontován a do provozu bude uveden na svátek sv.Petra a Pavla dne 29. 6. 2009 v 6:00 hodin. Pak se již krásný zvuk zvonu ponese obcí pravidelně třikrát denně, ráno v 6 hodin, v poledne a večer v 18 hodin, navíc každý pátek v 15 hodin. Přejeme zvonu, aby přinášel radost nám i dalším generacím.