obec na Vysočině

Mirošov

Turistika

Okolí obce Mirošov nabízí řadu možností vycházek do krásné přírody a rovněž cyklisté si přijdou na své. Přímo přes obec nevede žádná turistická značka, ale v bezprostřední blízkosti obce jde červená značka, která vede od Bystřice nad Pernštejnem přes Zvole, Olešinky dále do Bobrové a Radešína. Skutečným zážitkem je procházka údolím řeky Bobrůvky po modré značce, která vede od Branišova přes Šiklův mlýn směrem na Strážek a Mitrov.

V pamětní knize Mirošova se v roce 1924 píše:

„Nejbližší okolí a celá plocha k městečku Bobrové táhnoucí jest celkem jednotvárná. Zato krásné skupinky tvoří romantické údolí říčky Bobrůvky, tekoucí po severní,  severovýchodní  a východní hranici obce. Velmi pěkné jsou partie od Šiklova mlýna dolů k Novému mlýnu, pak zvláště od Zábršova mlýna k „Řeckýmu“, kde Bobrůvka proplétá se mezi příkrými až k ní dosahujícími svahy a skalisky. V přilehlých lesích nalezneme mnoho malebných skalisek.“

Cyklisté mohou využít dobře značené cyklotrasy. Přímo obcí prochází trasa 5256, která měří 23 km a vede z Moravce přes Mirošov, Dlouhé, Radešínskou Svratku, Řečici a Hlinné do Slavkovic. Na obou koncích trasy je možnost napojení na další cyklostezky.

Dále jsou v blízkosti Mlynářská stezka a Santiniho cyklotrasa.

Mlynářská stezka je nadregionální cyklistická trasa, jejíž hlavním motivem je historie mlynářství. Délka stezky dosahuje 184 km, trasa začíná v Novém Městě na Moravě a směřuje na jih až na území Dolního Rakouska.
 

Santiniho cyklotrasa je věnována významnému staviteli Janu Blažeji Santinimu a vede kolem jeho barokních staveb na Žďársku. Výchozí bod je Němečkův hostinec ve Vojnově Městci, celková délka je 64 km. Cyklotrasa dále vede přes Žďár nad Sázavou, Obyčtov, Ostrov nad Oslavou, Bobrovou, Zvole do Bystřice nad Pernštejnem.

 

Možností výletů do širšího okolí je bezpočet a informace lze získat například na adresách:

Turistika  Turistika Turistika

 

Turistika Turistika

 

Turistika Turistika